Forum Koła Miejskiego PZW numer 30 w Tomaszowie Mazowieckim Strona Główna  
  Forum Koła Miejskiego PZW numer 30 w Tomaszowie Mazowieckim
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu Forum Koła Miejskiego PZW numer 30 w Tomaszowie Mazowieckim Strona Główna » Nasze sprawy » Pyatania i odpowiedzi » Rezerwat Przyrody w części lasów Spalskich
Rezerwat Przyrody w części lasów Spalskich
Autor Wiadomość
Admin 
AdministratorUlubione łowisko: Drzewica
Ulubiona metoda: Spławik
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2008-07-12, 10:14   Rezerwat Przyrody w części lasów Spalskich

Zapraszamy do dyskusji na ten temat wszystkich wędkarzy . Czekamy na Wasze opinie .
 
 
panrysiul 
panrysiul

Ulubione łowisko: Spała
Ulubiona metoda: spławikowa
Wiek: 53
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-10-28, 18:12   

Witam serdecznie jestem oburzony tym w jak perfidny sposób Pani wojewoda potraktowała nas wędkarzy wprowadzając na Gaci rezerwat. Co ciekawe do kół dotarło pismo z ZO w Piotrkowie o zakazie wędkowania na tych zbiornikach( Szczurek, Wojcieszek, przy nadleśnictwie) a wielokrotnie widziałem wędkujących leśników. Czy oni są poza prawem, a co z naszą kasą za dzierżawę zbiorników. Może ktoś odpowie. :evil:
_________________
Wodom cześć!
 
 
kopa

Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 19
Wysłany: 2008-11-06, 15:32   

panrysiu!im, tzn.leśnikom też nie wolno łowić na żadnym ze zbiorników zajdujących się na terenie rezerwatu.Wiedzą o tym.Kasa przepadła, podobnie jaki ryby.
 
 
axel 

Ulubione łowisko: kiedyś była to Pilica
Ulubiona metoda: sucha mucha itp
Wiek: 58
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-11, 00:16   

Zakaz połowu ryb na zbiornikach w ogrębie rezerwatu wynika z ogólnych przepisów ustawy o ochronie przyrody. Nie jest wykluczone, że w przyszłości, po zatwierdzeniu PLANU OCHRONY rezerwatu będzie to możliwe - ale na jakich zasadach, nie wiadomo jeszcze. Wraz z wyłaczeniem określonej powierzchni z użytkowania rybackiego strona dzierżawiąca (PZW) przestaje ponosić opłaty z tytułu dzierżawy - to oczywiste. Ryby są jako pożytek własnością dzierżawiącego wodę (obwód rybacki) dopiero po ich złowieniu!!! Wcześniej stanowią własność Skarbu Państwa (i dlatego są strzeżone przez Państwową Straż Rybacką na koszt Skarbu Państwa - to nie filantropia ).
Ciekawi mnie tylko ilu to naszych wędkarzy (nie dotyczy to Glinnika) chociaż raz w roku odwiedziło te sporne zbiorniczki ? A ilu z nich zabrało po sobie chociaż pudełka po robakach. Chcecie prawdziwie poważnej batalii - proponuję zainteresować się kwestią drożności naszych rzek albo uczmy ryby chodzić po drabinie gdy płyną na tarło.Parki Narodowe i Rezerwaty to i tak niewielki spadek dla naszych wnuków. Szkoda mi również, że nie mogę już tam wędkować, ale nie przesadzajmy - pozostało jeszcze coś koło 3500ha do dyspozycji nie licząc porozumień. A o przypadkach łowienia w Rezerwacie ryb przez kogokolwiek - w tym i leśników , informujcie bezpośrednio PSR lub Policję prosząc o interwencję. Jeśli nie podejmą interwencji - można uderzyć wyżej ... . :evil: Pozdrawiam nielicznych internautów z NASZEGO Koła i z innych kręgów 8-) ;-) również. Prezesie dziękuję za namiar na stronkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Koła Miejskiego PZW numer 30 w Tomaszowie Mazowieckim Strona Główna » Nasze sprawy » Pyatania i odpowiedzi » Rezerwat Przyrody w części lasów Spalskich

Forum graficzne
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo