Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2015Maj 24 2015 04:49:43 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2015
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2014 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2015

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2015
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2014r.
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2015
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Najbliższe zawody
Konkurs spławikowy z okazji "Dnia Dziecka"

Staw w "Parku Solidarności"
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Wędkarski Dzień Dziecka 2015
ZawodyWszystkich najmłodszych wędkarzy i wędkarki w wieku 5-14 lat zapraszamy na coroczne zawody z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w niedzielę 31 maja na stawie na terenie parku Solidarności (Muszla). Zbiórka o godzinie 8:00, zapisy na miejscu, każdy uczestnik zobowiązany jest do przybycia w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Jak zawsze przewidujemy słodki poczęstunek dla wszystkich oraz dla najlepszych dyplomy i upominki w postaci sprzętu wędkarskiego. Serdecznie zapraszamy!
Spławikowe GPx Polski - Słok
ZawodyW dniach 8-10 maja na Zbiorniku Słok k. Bełchatowa odbyły się spławikowe zawody z cyklu Grand Prix Polski. Pragniemy nadmienić, że zdecydowanie największa grupa sędziów obsługujących imprezę to członkowie naszego Koła. Byli to koledzy Grzegorz Grałek, Zbigniew Szymański, Zbigniew Kaźmierczak, Tadeusz Woźniak, Kazimierz Nowakowski, Tomasz Porczyk, Tomasz Maciński, Piotr Karaś, Michał Nolbrzak, Marek Stachecki, Daniel Karaś, Piotr Siekierski oraz Prezes Andrzej Szczurtek, który odpowiadał za organizację całego przedsięwzięcia. Dzięki zaangażowaniu kolegów zawody odbyły się bardzo sprawnie, a organizacja stała na najwyższym poziomie co potwierdzały opinie startujących zawodników i członków ich ekip. Oby tak dalej!
II tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu
ZawodyWczoraj na zbiorniku Przedbórz odbyła się II tura Spławikowych MO. Po swojej pierwszej wizycie na zbiorniku muszę przyznać, że to idealna woda na tego typu imprezy w której losowanie nie ma wpływu na końcowy wynik jak to bywa na wielu akwenach w naszym Okręgu. Przez całe 4 godziny trzeba było regularnie odławiać drobne płotki i ewentualnie liczyć na bonusa, który mógł znacznie wywindować zawodnika w klasyfikacji. Wyniki sektora A pokazują, jak niewielkie różnice dzieliły zawodników (miejsca II i VI dzieliło tylko 120 pkt.). Sektor wygrał Tomek Przybylski z wynikiem 3490 pkt. i z dwoma punktami sektorowymi w generalce powalczy na Słoku ze Zbyszkiem Kępińskim, który wygrał sektor B i do ostatecznej rozgrywki przystąpi również z dwiema jedynkami na koncie. Szanse na podium ma jeszcze nasz kolega Szymek Grałek, który zaliczył trójkę sektorową i z pięcioma punktami na koncie zajmuje III miejsce ex aequo z Radkiem Dylczykiem. Rywalizacja w ostatniej turze zapowiada się pasjonująco, do zobaczenia na Słoku!

Wyniki zawodów => Tutaj
Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spławikowym - relacja
Za nami kolejne Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spławikowym. Pierwsza tura zawodów ze względu na napięty grafik musiała odbyć się w sobotę, co w połączeniu z trudnym łowiskiem jakim jest Pilica oraz niesprzyjającą pogodą sprawiło, że do zawodów przystąpiło tylko 6 zawodników w kategorii senior. Ryba żerowała znacznie lepiej w górze rzeki co pozwoliło łowiącemu 13m wędką na otwierającym stanowisku Tomkowi Macińskiemu wygrać sektor z wynikiem 7025 pkt. Drugi był łowiący tuż obok Piotrek Chojnacki (6590 pkt) ale kolejne wyniki były już znacznie niższe (III Szymon Grałek - 2835 pkt, IV Piotrek Karaś - 1195 pkt). Sprawa Mistrzostwa wydawała się drugiego dnia otwarta jednak Tomkowi Macińskiemu łowiącemu znów na otworku udało się dobrać do leszczy i łowiąc 8 sztuk zdecydowanie wygrał sektor z wynikiem 4750 pkt i z 2 punktami w klasyfikacji łącznej został tegorocznym Mistrzem Koła. Walka o kolejne miejsca była niezwykle zażarta i na miejscach II,III,IV uplasowali się kolejno Piotrek Karaś, Szymon Grałek i Piotrek Chojnacki z wynikami w przedziale 1400-1900 pkt. Taki układ powodował, że każdy z nich zgromadził w generalce 6 punktów sektorowych i o miejscach na podium decydowała łączna waga złowionych ryb. Po szybkim podliczeniu okazało się, że v-ce Mistrzem Koła został Piotrek Chojnacki, a III miejsce przypadło Szymonowi Grałkowi. W kategorii Weteran 55+ najlepszy okazał się Kazimierz Nowakowski (1000 pkt), w U 14 Kuba Koluszko (95 pkt), a w U23 Olaf Łuczak (565 pkt). Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody!

Wyniki zawodów => Tutaj

Galeria => Tutaj
I tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu
ZawodyZa nami I tura Spławikowych MO, która odbyła się w niedzielę 12 kwietnia na betonach. Do walki stanęło 20 zawodnikach podzielonych na dwa równe sektory, pogoda dopisała jednak łowienie utrudniał porywisty wiatr przez co nie obyło się bez strat w sprzęcie. Sektor A zdominowali koledzy Tomek Przybylski i Darek Kosendek którzy regularnie odławiali tyczkami leszcze oraz krąpie i osiągnęli zbliżone wyniki odpowiednio 11205 pkt oraz 10945 pkt. Trójkę w sektorze zanotował Mariusz Szulczyk z wynikiem 4430 pkt co pokazuje jak bardzo odskoczyli reszcie sektora Tomek i Darek. W sektorze B by zanotować dobry wynik trzeba było łowić odległościówką gdyż pod tyczkami meldowały się głównie bolenie, które zgodnie z regulaminem musiały wracać do wody. Najlepiej poradził sobie Zbyszek Kępiński (6815 pkt), za nim uplasował się nasz klubowy kolega Szymek Grałek (5180 pkt), trzeci był Radek Dylczyk (3385 pkt). Kolejna tura odbędzie się już 26 kwietnia na zbiorniku Przedbórz, na którym będziemy łowić po raz pierwszy w historii MO.

Wyniki zawodów => Tutaj
Spławikowe Mistrzostwa Koła
ZawodySerdecznie zapraszamy wszystkich wędkarzy na Spławikowe Mistrzostwa Koła, które w tym roku odbędą się w nieco zmienionej formule. Seniorzy rozpoczną swe zmagania w sobotę 18.04 na rzece Pilicy (Utrata) by rozegrać I turę zawodów natomiast pozostałe kategorie (U14, U18, U23, weteran 55+) wraz z seniorami (II tura) spotykają się nad Zalewem Sulejowskim (Stara Wieś) w niedzielę 19.04. W obu przypadkach zbiórka o godzinie 8:00. Opłata cateringowa 15 PLN za turę więc seniorzy łowiący w sobotę i niedzielę wpłacają 30 PLN (młodzież zwolniona z opłaty). Seniorzy, którzy nie mają możliwości startu w sobotę mogą wziąć udział tylko w niedzielnych zawodach (opłata 15 PLN). Wiadomo, że o wysokie lokaty będzie ciężko ale dla niektórych liczy się dobra zabawa i miła atmosfera więc udostępniliśmy również taką opcję. Zapisy przyjmujemy do piątku 17 kwietnia do godziny 17:00 w stałych miejscach:
- siedziba Koła (ul. Grunwaldzka)
- sklep Wojtka Wilanowskiego (ul. Św. Antoniego)
- sklep Tomka Karolczyka (ul. Piekarska)
Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia nad wodą!
Wiosenne zawody gruntowe - wyniki
W niedzielny poranek 29 marca gruntowcy Koła numer 30 stawili się nad Zalewem Sulejowskim w celu rozegrania długo wyczekiwanych pierwszych tegorocznych zawodów. Frekwencja - jak to na "betonach" - zwyczajowo dopisała, z 35 zapisanych na liście odhaczyło się 34 wędkarzy. Już w pierwszych minutach wędkowania niemal u wszystkich na haczykach meldowały się drobne krąpie. Większość zawodników łowiła je regularnie przez całe 5 godzin jednak w końcowych stanowiskach ryba była znacznie grubsza i to w dużej mierze decydowało o końcowym wskazaniu wagi. Łowienie utrudniał momentami bardzo porywisty wiatr jednak zważywszy na to co mamy od poniedziałku za oknem można powiedzieć, że trafiliśmy nieźle w pogodę. Zawody wygrał Tomek Porczyk, który łowiąc na ostatnim stanowisku 9460g ryb zdeklasował resztę konkurencji. Drugi był Darek Matyka, dla odmiany łowiący w środku stawki jednak bardzo blisko brzegu co w końcowym rozrachunku okazało się dobrym pomysłem i dało 5965 punktów. Ostatnie miejsce na podium przypadło Rafałowi Henigowi łowiącemu również na jednym z końcowych stanowisk (5675 pkt). Generalnie zawody można uznać za udane, dwa smaczne posiłki, koleżeńska atmosfera oraz niezłe i w miarę równe wyniki - oby tak dalej! Na koniec należy nadmienić, że zawody połączone były z akcją sprzątania stanowisk i trzeba przyznać, że na większości stanowisk mieliśmy masę roboty. Pragnę w tym miejscu zwrócić uwagę wszystkim wędkującym na betonach, a jest nas dużo - posprzątanie po sobie stanowiska nie wymaga żadnego wysiłku, wystarczy wrzucić opakowania po zanętach i robakach do swojego wiaderka czy torby. I nie zrzucajmy winy za zanieczyszczone brzegi na turystów/spacerowiczów bo zawartość dziesiątek pełnych worków śmieci jasno pokazuje, że zostały pozostawione przez wędkarzy. Mam świadomość, że nie każdy czyta tą strone i nie do każdego dotrze informacja jednak zwracajmy uwagę innym, a będzie nam wszystkim znacznie przyjemniej gdy zastaniemy zawsze czysty brzeg!

Kolejce zawody organizowane przez Koło już niebawem. W dniach 18-19 kwietnia odbędą się spławikowe Mistrzostwa Koła, tydzień wcześniej I tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu.

Wyniki zawodów => Tutaj

Galeria => Tutaj
Zawody gruntowe
ZawodyW związku z dużym zainteresowaniem ze strony wędkarzy oraz nieźle żerującą nad zalewem rybą postanowiliśmy przeprowadzić dodatkowe zawody wędkarskie. Na piątkowym posiedzeniu Zarząd Koła zdecydował o przesunięciu środków zaplanowanych na Podlodowe Mistrzostwa Koła - które jak doskonale wiemy nie odbyły się ze względu na niekorzystne warunki pogodowe - i zorganizowaniu zawodów gruntowych na "betonach" w niedzielę 29 marca 2015 roku. Spotykamy się tradycyjnie na "patelni" o godzinie 8:00 i łowimy 5 godzin (na 2 wędki, metoda gruntowa). Opłata cateringowa wynosi jak zwykle 15 PLN (młodzież zwolniona z opłaty). Zapisy przyjmujemy do piątku 27 marca do godziny 17:00 w stałych miejscach:
- siedziba Koła (ul. Grunwaldzka)
- sklep Wojtka Wilanowskiego (ul. Św. Antoniego)
- sklep Tomka Karolczyka (ul. Piekarska)
Do zobaczenia nad wodą!
Nabór do szkółki wędkarskiej
Informujemy, że Koło Miejskie numer 30 prowadzi nabór do szkółki wędkarskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 8-18 lat zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności w dyscyplinie spławikowej oraz startem w zawodach wędkarskich. Posiadamy nieco sprzętu do dyspozycji dla członków naszej szkółki. Zapisy i szczegółowe informacje u opiekuna do spraw młodzieży kolegi Tomasza Porczyka (tel. 508382366) lub w siedzibie Koła.
Zebranie sprawozdawcze za rok 2014 (relacja)
25 stycznia 2015 roku w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Maz. (samochodówka) odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła za 2014 rok. Porządek zebrania przewidywał jak zwykle sprawozdania z działalności Zarządu, Sądu Koleżeńskiego i Komisji Rewizyjnej, omówienie działalności sportowej oraz zatwierdzenie planu imprez i konkursów na rok 2015. Miłym akcentem było wręczenie przez przedstawiciela Okręgu kol. Jurka Kuligowskiego pucharu dla naszego Koła za zwycięstwo we współzawodnictwie kół za rok ubiegły. Gratulujemy i oby tak dalej! Pucharami i statuetkami wyróżniono najlepszą szóstkę wędkarzy startujących w zawodach organizowanych przez nasze Koło. Były też dyplomy i odznaczenia dla tych, którzy wyróżnili się największym wkładem pracy w ramach naszej społeczności.

W wolnych wnioskach i dyskusjach omówiono sprawę przesunięcia terminu rozpoczęcia połowów z łódek z 15 maja na 1 czerwca, w tym przypadku niepodważalną zasadność powyższego uzasadnił nasz ichtiolog, który omówił również ważne zmiany w zarybieniach które nastąpią od bieżącego roku. Na wniosek zgromadzonych zatwierdzono również możliwość organizacji wycieczek wędkarskich dla seniorów przy wykorzystaniu naszego samochodu służbowego - wycieczki do 7 osób - lub autokaru - powyżej 20 osób. Zainteresowane grupy proszone są o zgłaszanie propozycji do siedziby Koła. Zebraniu przewodniczył najbardziej doświadczony w tej roli kol. Zbyszek Skoneczny i jak zawsze wywiązał się z tej roli doskonale. Należy nadmienić, że dzięki zaangażowaniu kolegi Tadeusza Woźniaka w przerwie zaserwowano dla wszystkich gorące kiełbaski. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku!

Galeria => Tutaj
Nagrody w zawodach organizowanych przez Koło
ZawodyOd bieżącego roku postanowiliśmy zwiększyć atrakcyjność zawodów wędkarskich poprzez podniesienie wartości talonów dla najlepszych. Aktualny system premiowania przedstawia się następująco:

ZAWODY MISTRZOWSKIE
I miejsce - 180 PLN
II miejsce - 150 PLN
III miejsce - 130 PLN
IV miejsce - 60 PLN
V miejsce - 50 PLN
VI miejsce - 40 PLN

ZAWODY TOWARZYSKIE
I miejsce - 150 PLN
II miejsce - 130 PLN
III miejsce - 110 PLN
IV miejsce - 60 PLN
V miejsce - 50 PLN
VI miejsce - 40 PLN

Dodatkowo dla najlepszej szóstki przewidziane są pamiątkowe dyplomy, w zawodach Mistrzowskich puchary za miejsca I,II,III, a w zawodach towarzyskich puchar za I miejsce!
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
 
Unikalnych wizyt: 424797
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013