Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2020Kwiecień 13 2021 21:03:39 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2020
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2020 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2021

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2021
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2019 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2021
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Archiwum wyników 2018

Wyniki zawodów 2019

Najbliższe zawody
Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spinningowym (z łódek)

Zalew Sulejowski - Tresta
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Historia powstania
Trzy rybne w owym czasie rzeki : Czarna, Wolbórka oraz Pilica Na tych dwóch pierwszych liczne naturalne piętrzenia i młyny wodne . Trudno aby w mieście, z łatwym dostępem do takich łowisk nie było wędkarzy. Przed rokiem 1950 formalności związane z zezwoleniem na sportowy połów ryb można było uzyskać zostając członkiem Towarzystw Rybackich. W 1950 formalnie zostaje powołany do życia Polski Związek Wędkarski. Tomaszowscy wędkarze, w liczbie 51 wstępują do nowopowstałego Koła, które podlegało ówczesnemu Okręgowi Łódzkiemu PZW. W dniu 25.06.1950 roku w Łodzi powołano po raz pierwszy Zarząd Okręgu w skład którego z Tomaszowa Mazowieckiego wszedł kolega Karol Waidnecht. Wybierane są lokalne.
Opłaty i dokumenty załatwiane są w prywatnych mieszkaniach m.in. na ul. Barlickiego Mościckiego, na dawnym "Michałówku". W 1970 roku Koło Miejskie otrzymuje lokal przy ulicy Grunwaldzkiej 7 i tworzy świetlicę. Tutaj są przyjmowane opłaty, odbywają się posiedzenia Zarządu i Władz Koła, zbierają się wędkarze. W 1975 roku wraz ze zmianą administracyjną kraju Uchwałą ZG PZW zostaje powołany do życia Okręg Piotrkowski PZW, któremu Koło nr 30 "Miejskie" podlega organizacyjnie. Przybywa nam członków . W licznych zakładach pracy prężnie działają sekcje wędkarskie, wspierane organizacyjnie i finansowo przez dyrekcję i Rady Zakładowe branżowych Związków Zawodowych. Na wędkarskie wycieczki i imprezy jeździ się samochodami ciężarowymi . Kontrole strażnicy społeczni przeprowadzają korzystając z prywatnych motocykli a nawet samochodów osobowych "taxi".
Pierwsze, najtrudniejsze bo organizacyjne lata Koła Miejskiego przypadają na czasy prezesów Wójcika Tadeusza, Donigiewicza Stanisława, Głowkina Konstantego. Późniejsi prezesi to : Krześlak Stefan, Niebieszczański Stanisław, Skoneczny Zbigniew, Bogdański Teodor, Szymański Zbigniew i pełniący obecnie obowiązki Kopiński Wiesław. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku kupujemy samochód Żuk, pomocny przy przeprowadzaniu kontroli. Później nowocześniejszą Nysę. Bywały lata, w których Koło Miejskie zrzeszało ponad 2000 członków np: w 1997 roku było nas 2506 .
Organizowane są zawody wędkarskie, wycieczki, praca z dziećmi i młodzieżą. Nasi wędkarze sięgają po tytuły mistrzów Okręgu, młodzież wygrywa konkursy wiedzy wędkarskiej . Do zarządu i władz Okręgu w każdej kadencji wybierani są członkowie naszego Koła . Za działalność w PZW jesteśmy wyróżniani i odznaczani. Najwyżej oceniono kolegów Stanisława Niebieszczańskiego i Edwarda Augustyniaka nadając im odznaczenia "Członek Honorowy PZW". Z okazji pięćdziesięciolecia istnienia naszego Koła zostaliśmy odznaczeni Srebrną Odznaką PZW. Na koniec 2007 roku było Nas 1336 członków i jesteśmy jednym z dwóch największych Kół w naszym Okręgu. Chronimy, kontrolujemy i zarybiamy najbliższe nam wody. W 2003 roku Koło zakupiło samochód Volkswagen Bus ułatwiający nam sprawne przygotowywanie i przeprowadzanie imprez i kontroli.
W kwietniu bieżącego roku zakupiliśmy łódź wędkarską, która będzie przechowywana w Stanicy Wędkarskiej w Barkowicach Mokrych i nieodpłatnie udostępniana członkom naszego Koła. Przez 57 lat , wielu ludzi pracowało społecznie na majątek, dobrą opinię i rozwój "Miejskiego". Pamiętamy o nich i wszystkim im dziękujemy.
 
Unikalnych wizyt: 2384287
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013