Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2020Maj 28 2020 19:50:53 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2020
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2019 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2020

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2020
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2019 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2020
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Archiwum wyników 2018

Wyniki zawodów 2019

Najbliższe zawody
Wszystkie zawody do 31.05.2020 odwołane

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Historia powstania
Trzy rybne w owym czasie rzeki : Czarna, Wolbórka oraz Pilica Na tych dwóch pierwszych liczne naturalne piętrzenia i młyny wodne . Trudno aby w mieście, z łatwym dostępem do takich łowisk nie było wędkarzy. Przed rokiem 1950 formalności związane z zezwoleniem na sportowy połów ryb można było uzyskać zostając członkiem Towarzystw Rybackich. W 1950 formalnie zostaje powołany do życia Polski Związek Wędkarski. Tomaszowscy wędkarze, w liczbie 51 wstępują do nowopowstałego Koła, które podlegało ówczesnemu Okręgowi Łódzkiemu PZW. W dniu 25.06.1950 roku w Łodzi powołano po raz pierwszy Zarząd Okręgu w skład którego z Tomaszowa Mazowieckiego wszedł kolega Karol Waidnecht. Wybierane są lokalne.
Opłaty i dokumenty załatwiane są w prywatnych mieszkaniach m.in. na ul. Barlickiego Mościckiego, na dawnym "Michałówku". W 1970 roku Koło Miejskie otrzymuje lokal przy ulicy Grunwaldzkiej 7 i tworzy świetlicę. Tutaj są przyjmowane opłaty, odbywają się posiedzenia Zarządu i Władz Koła, zbierają się wędkarze. W 1975 roku wraz ze zmianą administracyjną kraju Uchwałą ZG PZW zostaje powołany do życia Okręg Piotrkowski PZW, któremu Koło nr 30 "Miejskie" podlega organizacyjnie. Przybywa nam członków . W licznych zakładach pracy prężnie działają sekcje wędkarskie, wspierane organizacyjnie i finansowo przez dyrekcję i Rady Zakładowe branżowych Związków Zawodowych. Na wędkarskie wycieczki i imprezy jeździ się samochodami ciężarowymi . Kontrole strażnicy społeczni przeprowadzają korzystając z prywatnych motocykli a nawet samochodów osobowych "taxi".
Pierwsze, najtrudniejsze bo organizacyjne lata Koła Miejskiego przypadają na czasy prezesów Wójcika Tadeusza, Donigiewicza Stanisława, Głowkina Konstantego. Późniejsi prezesi to : Krześlak Stefan, Niebieszczański Stanisław, Skoneczny Zbigniew, Bogdański Teodor, Szymański Zbigniew i pełniący obecnie obowiązki Kopiński Wiesław. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku kupujemy samochód Żuk, pomocny przy przeprowadzaniu kontroli. Później nowocześniejszą Nysę. Bywały lata, w których Koło Miejskie zrzeszało ponad 2000 członków np: w 1997 roku było nas 2506 .
Organizowane są zawody wędkarskie, wycieczki, praca z dziećmi i młodzieżą. Nasi wędkarze sięgają po tytuły mistrzów Okręgu, młodzież wygrywa konkursy wiedzy wędkarskiej . Do zarządu i władz Okręgu w każdej kadencji wybierani są członkowie naszego Koła . Za działalność w PZW jesteśmy wyróżniani i odznaczani. Najwyżej oceniono kolegów Stanisława Niebieszczańskiego i Edwarda Augustyniaka nadając im odznaczenia "Członek Honorowy PZW". Z okazji pięćdziesięciolecia istnienia naszego Koła zostaliśmy odznaczeni Srebrną Odznaką PZW. Na koniec 2007 roku było Nas 1336 członków i jesteśmy jednym z dwóch największych Kół w naszym Okręgu. Chronimy, kontrolujemy i zarybiamy najbliższe nam wody. W 2003 roku Koło zakupiło samochód Volkswagen Bus ułatwiający nam sprawne przygotowywanie i przeprowadzanie imprez i kontroli.
W kwietniu bieżącego roku zakupiliśmy łódź wędkarską, która będzie przechowywana w Stanicy Wędkarskiej w Barkowicach Mokrych i nieodpłatnie udostępniana członkom naszego Koła. Przez 57 lat , wielu ludzi pracowało społecznie na majątek, dobrą opinię i rozwój "Miejskiego". Pamiętamy o nich i wszystkim im dziękujemy.
 
Unikalnych wizyt: 2099707
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013